Neděláme to přece poprvé…

Se Svobodnými jsme se setkali již mnohem dříve. V roce 2014 jsme byli součástí příprav kampaně pro volby do poslanecké sněmovny. Tehdy jsme se ale jen oťukávali.

Od té doby se hodně změnilo

Před Vánoci za námi přišli Svobodní znovu. Tentokrát se vyjádřili neočekávaně otevřeně, vše nechali prakticky na nás. Takové výzvy máme rádi, a tak jsme si plácli a začali pracovat. Rešerše, skicy, konkurence…

Testovali jsme různé směry

Práce na zjednodušení hlavního symbolu strany – berana – byla poměrně složitá. Stylizace zvířete je vždy oříšek a velká výzva. Jaká je ta správná míra zjednodušení? Povede se zachovat ve stylizaci to nejcharakterističtější?

Tudy ne, aneb i slepé cesty je potřeba projít

Nejdříve jsme mysleli, že beranovi pouze sebereme tělo a pokusíme se, podobně jako v případě lva z Premier League, pracovat se stylizací hlavy. Když bylo hotovo, zjistili jsme, že tato cesta by byla vhodná možná pro myslivecký spolek, ne však pro politickou stranu. Začali jsme proto znovu.

Zpět k celku

Zkusili jsme to jinak. Vrátili jsme se k základnímu tvaru a začali řezat, zjednodušovat, geometrizovat. Řekli jsme si, že musíme docílit takové stylizace, aby bylo stále zřejmé, že se jedná o berana, ale zároveň byly jeho tvary výrazně zjednodušené. S výsledkem jsme byli celkem spokojeni.

Nechali jsme to odležet

Už několikrát se nám osvědčilo nechat projekt pár dní odpočinout, začít dělat na něčem jiném a nejlépe i na vše zapomenout. Po několika dnech jsme se k beranovi vrátili. Pocit z odvedené práce byl pořád pozitivní. Je to ale dost? Bude značka fungovat i za 10 let? A tak jsme si řekli, že to zkusíme ještě radikálněji.

Konečně!

Teď jsme byli spokojeni. Symbol se usadil vedle dominantní typografie (čitelnost byla jedním z velkých přání klienta). Logo je čisté, ale zároveň charakteristické. Barva se posunula blíže trendům – projasnila se a z původní temně zelené se přerodila do svěže mátového tónu.

V praxi

Vrhli jsme se na aplikace, definovali layouty, barevnosti, fonty.
Vše jsme koncipovali tak, aby jedna věc odkazovala k druhé či celku.

Vytvořili jsme také návrh pro webovou prezentaci
www.svobodni.cz

Chcete odebírat nové články emailem?