Čas od času k nám přijde projekt, na kterém nejen, že pracujeme ve svém volném čase, ale děláme ho s radostí. S takovým za námi v únoru přišla Jana. 

Před rokem se jí předčasně (v 33. týdnu) narodila dcera Anetka, a Jana tak na vlastní kůži zažila, co je to strach o dítě i péči neonatologického oddělení FN Brno na Obilním trhu. Svoje zkušenosti se rozhodla využít a posunout dál. Proto se svým mužem Michalem založila neziskový spolek na podporu neonatální péče při FN Brno.

Neonatální péče, o co jako jde?

To byla první otázka, která nás napadla. Googlíme – pojmem neonatologie se označuje péče o novorozence. Protože se Anetka narodila jako nedonošené miminko, bude se spolek zaměřovat na podporu péče právě o tyto děti.

A na nás padla první výzva – vymyslet pro spolek název. NAMING, tak se ve světě markeťáků nazývá služba vymýšlení názvů čemukoliv. Královská disciplína.

Jdeme na to od mrňátek

Než se ale pouštíme do samotného vymýšlení super cool názvu, je potřeba si zjistit data. Jj, i naming podléhá analýze. Nechceme střílet naslepo. Musíme si ujasnit poslání a účel organizace, ideální asociace se značkou. Pak jdeme prozkoumávat konkurenci.

Existuje několik způsobů, jak je možné dojít k novému názvu. Pár návrhů nám poslala Jana. Ty jsme ale po “konzultaci” s Googlem odložili k ledu. Pak jsme si udělali interní brainstorm, sepsali klíčová slova a začali zapisovat nápady.

Zkusili jsme využít sílu sociálních sítí, takže jsme na Facebooku oslovili skupiny maminek s otázkou, jaký název by se jim pro spolek líbil. Návrhů se sešly desítky, takže jsme měli opravdu z čeho čerpat a vybírat.

…rosteme

Ze všech nápadů a návrhů názvu jsme po mnoha hodinách vášnivých diskuzí vybrali název, který působí pozitivně, vesele a bude dobře zpracovatelný i vizuálně. 

Seznamte se s Rosťou.

Zdrobnělina slovanského jména Rostislav, které údajně označuje člověka, který rozšiřuje slávu. My jsme vycházeli ze slova “růst”, což je pro předčasně narozené děti primárním cílem:) 

Rosťa letí

Dalším úkolem hned po vymyšlení názvu je NÁVRH LOGA spolku.

Jako maskota a zároveň průvodce Rosťu designerka Karolína zvolila nejmenšího ptáčka žijícího u nás, druh kolibříka – Kalyptu. V typografické části loga se inspirovala jmény, která mají miminka v porodnici napsaná přímo na sobě nebo na štítku na zápěstí. Zvolila proto z ručního písma vycházející font, který skvěle ladí s maskotem Rosťou.

Statické logo pak ještě grafik Ondra rozpohyboval v ANIMACI. Letící Rosťa koulející očima se líbil Janě i Anetce, která výskala nadšením. A to máme nejraději, spokojeně usmívajíci se klienty.


Klikněte a pusťte si krátkou animaci:

Dita Szabó

Dita Szabó

Textaří, píše, vymýšlí strategie. Dostává se pod kůži, aby mohla napsat text, který zasáhne přímo do srdce.

Chcete odebírat nové články emailem?

Související články