Za Radkem je taková žlutá bedýnka. Skoro celý den hraje. A co hraje se každý den, možná i každou hodinu, dost liší. Tak například včera ráno tady Radek nebyl, Petr přiskočil k jeho počítači a začali jsme. „Do you remember the 21st night of september? Love was changing the minds of pretenders. While chasing the clouds awaaaaaaaaay.” Asi někteří z Vás poznali funkovou pecku September od Earth & Wind & Fire. A na to samozřejmě navazovaly další songy Boogie Wonderland a Let’s groove. Při představě zpěváků s afry, v pestrobarevném a třpytivém oblečení se zvonáčema, se nemůžete divit, když z tohoto dne budou grafiky barevně výraznější a texty utancovanější.

Následuje Ondrův výběr a přichází Hank Williams III. a jeho Rebel Within. Pavla se začíná křižovat. Místy by se to trochu dalo nazvat metal country, alespoň ten zpěv. Následuje 3 Shades of Black a samozřejmě cover Cocaine Blues, původně od Johnnyho Cashe. Nic tu ale fakt nezobeme, jsme spíše na maso.

Po funkově-country dopoledni přichází oběd, někteří se místo oběda vydali cvičit. Jedni se vrátili unavení z cvičení a druzí z indického jídla. Po předobědovém Cocaine Blues přichází poobědové St. Louis Blues, které krásně dotváří trávící atmosféru. Následuje Send Me To The ‘Lectric Chair, tu bychom podle mě měli hrát hlavně po čtvrteční omáčkárně, kde se člověk přežere tak, že má pocit, že umře (ale o tom někdy příště).

Dneska je to taky na pohodu. Po klidném Dermotu Kennedym a jeho písni Boston jsem tu snad dneska tuším zaslechl Eda Sheerana. Nicméně ta škála žánrů je dost široká. Takže se vám může stát, že po Sound of Silence od Simona a Garfankela (oblíbenci Prokůpka) nastoupí Insane in the Brain od Cypress Hill, následované Indy a Witch, vystřídanými Pavlem Dobešem a jeho nehasnoucím songem Zpátky do trenek.

Tak to byla sonda do našeho prozvučeného melodického prostředí. Nevěřili byste, jak může být hudba inspirativní.


Josef Káles

Josef Káles

Textaří, nasává atmosféru studia a firem. A snaží se ji sepsat na papír a sprejovat na facebookové zdi.

Chcete odebírat nové články emailem?

Související články